O nás..........tzn. o mně a mé práci..... :-)

…………..Bylo mi administrátorem doporučeno napsat něco o mé práci a o mně. I když si myslím, že fotky mluví za vše, pravděpodobně nic nezkazím tím, když napíšu něco málo o tom jak jsem se k profesi dostala…..

…………..Takže,.......... vůbec netuším jak jsem se k ní dostala ale ještě než jsem usedla do školních lavic, tak jsem vymýšlela různé modely panenkám. Mohla bych vše zdramatizovat a napsat, že začátek  mé „kariéry“ mě stál slzy, pot a krev……ale………bylo by to nepatrně přehnané…..V cca šesti letech jsem si panenku zrakem důkladně proměřila, po těžkých výpočtech, kde se dala soustředěnost poznat podle vyplazeného jazyka, tak jak to dělá každé správné dítě, jsem šatky střihla, švy slepila, panenku oblékla a mohla vyrazit třeba na ples.

……………Pozitivní, tedy hlavně pro mé zákazníky je, že od lepení švů jsem upustila a začala normálně šít (není to tak úplně důležité ale v té době jsem se naučila i své první vulgární slovo, neboť při hodinovém navlékání nitě do jehly a následujícím zlomením této jehly hned při prvním stehu, si to napjatá situace vyžádala…….).

Po dokončení základní školy jsem nastoupila na SOU obor Dámská krejčová. Po dokončení tohoto oboru jsem na SOU zůstala a navázala na obor Pánská krejčová a dále po dokončení i tohoto oboru, jsem nastoupila ještě jednou na SOU na krásný obor Modistka a zároveň ve stejném roce jsem, nastoupila na pětileté dálkové studium SPŠO. Po nastřádání všech výučných a jiných listů, jsem sama uznala, že už stačí a vyrazila „do Světa na zkušenou“………..došla jsem do ulice Milady Horákové v rodném městě a tam nastoupila do svého prvního zaměstnání, kde jsem se naučila to co v žádném absolvovaném oboru a  pracovala s kůží. Po té jsem nastoupila do firmy kde jsem získala další nové zkušenosti a hlavně zjistila, že když se chce, tak jde vše….. Zde jsem šila kostýmy do divadel a reklam, šaty pro naše zpěvačky a zpěváky, Kostýmy pro striptéry a striptérky, kostýmy pro trawesty show, Taneční šaty – latinsko-americké a standardní tance, krasobruslařské oblečení, svatební šaty, obleky, fraky,………

Když jsem cítila, že už se více snad ani nemůžu naučit……………….a jako že stále jsem mohla, že? :-), rozhodla jsem se, že si splním svůj sen a otevřu si vlastní Zakázkové krejčovství. Toto se mi opravdu podařilo. Tam jsem získala další zkušenosti, především v případě, kdy jsem se zúčastnila soutěže  o „Svatební šaty roku 2003“. V této soutěži jsem měla dva modely. Na jeden z nich jsem lepila pinzetou osm tisíc kamínků (a zároveň si oprášila své vulgární slovo z mládí……:-) ). Začala jsem zde šít i kostýmy na historický šerm, orientální tance, plesové šaty…….. a samozřejmě dále klasické oděvy pro každodenní nošení………………….

Drobné ale nepřehlédnutelné zásady

-   Má první zásada je, nepřetvářet vaší postavu a nemluvit vám do stylu ale zdůraznit vaše přednosti a pomoci při výběru střihu a materiálu.

-  Druhá zásada je, aby jste odcházeli s výrobkem spokojeni. A hlavně si nemyslete, že to po 15-ti leté praxi nepoznám….:-). V opačném případě vás odejít nenechám…….

-   Třetí zásadou je, že od samého začátku, až do úplného konce, budu s vámi já. Nikomu vaší zakázku nepředám.

-   Čtvrtá zásada......................... není……..